Portal ASG Bielsko!

S-552 SEAL [JG] Słaba celność

Wszystko o replikach ASG. Sprężynki, gaziaki i AEG-i.

S-552 SEAL [JG] Słaba celność

Postprzez zig » Sob Lis 14, 2009 10:42 am

Witam!

Mam problem z moim Zygfrydem. Replikę posiadam może z 2 miesiące. Kupiłem w Taiwangunie, później odesłałem do delikatnego tuningu, a mianowicie: założenia lufy precyzyjnej (Guarder 360mm) i gumki silikonowej HU (Guarder).

Broń przyszła, i zauważyłem, że na dalsze odległości (powyżej 20m) znacznie wzrasta rozrzut - kulki znosi raz na prawo, raz na lewo, a czasem lecą idealnie prosto w nacelowany punkt. Muszę się jeszcze przyznać, że po otrzymaniu repliki psiknąłem delikatnie olejem silikonowym w miejscu komory na kulki - tu podejrzewam, że popełniłem błąd, bo pewnie cały środek zasmarkało tym olejem tj. lufę i gumkę :evil: mam rację??

Pytanie teraz mam do Was jak to wyczyścić, żeby nic nie uszkodzić (rozbierać giwery nie mogę, bo nie chcę stracić gwarancji)? Wycior mam, choć jest dziwnie wygięty, mogę nawinąć na niego byle jaką szmatkę? nie porysuję tej lufy w środku? Nie uszkodzę gumki? Pytania iście laickie, ale nigdzie nie mogłem znaleźć na nie odpowiedzi... po prostu boje się, że coś spartolę :-(

Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdro!
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
zig

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Żywiec

Re: S-552 SEAL [JG] Słaba celność

Postprzez Goose » Sob Lis 14, 2009 10:48 am

Cóż po 5 aegach powiem tak, po prostu przestrzelaj.
Image
Image

Image
Awatar użytkownika
Goose

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Bielsko-Biała oś. Sarni Stok
Gadu-Gadu: 6816339

Postprzez zig » Sob Lis 14, 2009 10:51 am

Wystrzelałem już ze 4 magazynki (1k kulek) i dalej to samo.
Mam jeszcze więcej wystrzelić?

Tak w ogóle, możliwe jest, żeby to Krakmani coś popsuli przy wymianie gumki i lufy?
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
zig

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Postprzez beu » Sob Lis 14, 2009 10:55 am

zig napisał(a):Wystrzelałem już ze 4 magazynki (1k kulek) i dalej to samo.
Mam jeszcze więcej wystrzelić?

Tak w ogóle, możliwe jest, żeby to Krakmani coś popsuli przy wymianie gumki i lufy?

Dostanie się do komory hop-up nie jest związane z utratą gwarancji (stickery są zazwyczaj na gearboxach) więc możesz to samodzielnie sprawdzić.
Awatar użytkownika
beu

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Ekipa: B.O.S
Gadu-Gadu: 4503196

Postprzez zig » Sob Lis 14, 2009 11:02 am

Dzięki za rady. Znacie kogoś w Bielsku, kto takimi rzeczami się zajmuje?
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
zig

Postprzez LogaN » Sob Lis 14, 2009 11:45 am

[reklama]Sklep, o którym pisałeś do mnie na PW się tym zajmuje. I to sam "Masta" Hazo ;).[/reklama]
RQS Airsoft:
https://www.facebook.com/rqsairsoft/

CTF, podkładanie bomby i inne banały, nawet najładniej opisane, to NIE scenariusze!
Awatar użytkownika
LogaN

Miejscowość: Bielsko-Biała
Ekipa: RQS Airsoft

Postprzez Goose » Sob Lis 14, 2009 2:19 pm

Biznesmen zakichany ;) Pozatym dzięki za cynk bo potrzebuje paru rad.
Image
Image

Image
Awatar użytkownika
Goose

Miejscowość: Bielsko-Biała oś. Sarni Stok
Gadu-Gadu: 6816339

Postprzez LogaN » Sob Lis 14, 2009 2:30 pm

Eee, tylko że jeśli o rady chodzi, to nie masz się co tam fatygować, tylko pisać do Hazo na gg :P. On się tam tylko serwisem zajmuje i jedyne, kiedy można go tam spotkać, to jak przywozi/odwozi repliki :P.

Jakbyś chciał gg Hazo, to wal na PW ;).
RQS Airsoft:

CTF, podkładanie bomby i inne banały, nawet najładniej opisane, to NIE scenariusze!
Awatar użytkownika
LogaN

Postprzez zig » Nie Lis 15, 2009 8:31 pm

Witam!

Byłem w Trapershopie, Logana nie było. Był za to Mariusz, któremu ślę duże podziękowania, za to, że pokazał, co, gdzie i jak. Rozkręcił mojego Zygfryda i już na wstępie stwierdził, że lufa precyzyjna jest źle założona ;/ brawa dla Krakmanów.
Druga sprawa, że w dwóch miejscach, do metalu zostały wkręcone śrubki przeznaczone do plastiku ;/ w wielu miejscach wgnioty od wantowania śrubokrętami - oj, trochę się zawiodłem - może i to moja pierwsza rozkręcona giwera, ale już jestem w stanie zauważyć kilka nieprawidłowości... ale przejdźmy do meritum...

Wyciągnąłem krzywo założoną lufę, a wraz z nią wyszła gumka - sama gumka w porządku, w środku bez zanieczyszczeń. Nałożyłem na lufę, trzymając się przy tym odpowiednich nacięć i włożyłem do komory. Wszystko poskręcałem zusammen i jutro sprawdzę, co Zygfryd mi na to powie :) Mam nadzieję, że już wszystko będzie w porządku. Dam znać o efektach.

Pzdr.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
zig

Postprzez LogaN » Nie Lis 15, 2009 9:05 pm

Ten Mariusz bardziej jest znany w środowisku jako Prosiak ;).

Ja byłem, ale dopiero po 18, bo wcześniej nie było mnie w domu.

Trzymam kciuki, żeby giwera działała.
RQS Airsoft:

Awatar użytkownika
LogaN

Postprzez zig » Pon Lis 16, 2009 8:00 am

Wypróbowałem giwerę i powiem, że jest lepiej, ale kurcze, dalej te kulki coś znosi. Strzelając serią do celu w odległości 32m, niektóre znosi nawet pół metra :( tak chyba nie powinno być przy preclufie 360mm...

Może coś pominąłem przy zakładaniu lufy i gumki... proszę, poradźcie coś.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
zig

Postprzez LogaN » Pon Lis 16, 2009 8:23 am

Jeszcze jedna ważna sprawa - jakich kulek używasz?
RQS Airsoft:

Awatar użytkownika
LogaN

Postprzez zig » Pon Lis 16, 2009 8:29 am

0.23g Guarder

...hmmm, przeglądałem wnikliwie forum wmasg i znalazłem ciekawy temat, w którym przyczyną uciekających na różne strony kulek, był brak dystansera i pierścienia usztywniającego, a właśnie takich rzeczy u siebie nie zauważyłem :shock: Panowie, powiedźcie mi, czy te rzeczy są niezbędne? czy może one gdzieś tam są, a ja jestem ślepy? :o_O:

/ważna aktualizacja:

Przy okazji posta Logana, pytającego o używane kulki, poważnie się zadumałem :???: i pewnym momencie przypomniałem sobie, że wcześniej do magazynków nasypałem Xtreme precision 0.23g. Jak się później okazało, to właśnie tymi kulkami strzelałem :oops: później napakowałem maga Guarderami, i co? Zygfryd strzela, jak ta lala :))

Przepraszam, bo już na początku powinienem był zweryfikować tak prozaiczny powód, jakim mogła być amunicja, ale nie wziąłem tego pod uwagę, gdyż po powrocie giwery z Tajwanugna w jednym momencie nasypałem Xtreme'ów i psiknąłem olejem do komory HU - skupiłem się na błędzie krakmanów zapominając o tym, że załadowałem inną, niż wcześniej amunicję...
Nie zmienia to oczywiście faktu, że lufa wraz z gumką zostały źle zamontowane, a ja to poprawiłem :cool:

Dziękuję za pomoc, szczególnie Loganowi i Prosiakowi :bravo:
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
zig

Wróć do Repliki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości