Portal ASG Bielsko!

Budowa DPV. Prośba o pomoc

Czołgi, samoloty, samochody...

Budowa DPV. Prośba o pomoc

Postprzez Biker » Śro Cze 23, 2010 10:16 am

Witam wszystkich,
zabieram się za budowę pojazdu używanego przez Navy Seal's. Mianowicie chodzi o to cacko:

Image
zwane FAV(Fast Attack Vehicle)/DPV(Desert Patrol Vehicle)/Chenowth czy jak kto woli

Jeśli ktokolwiek ma jakiekolwiek dane techniczne tego pojazdu prosiłbym o kontakt(chodzi mi głównie o wymiary klatki). Zależy mi na jak najlepszym odwzorowaniu oryginału więc to dość istotne.

Mam również kilka pytań, może ktoś ma doświadczenie w tej materii:
1. Jaki silnik oprócz Garbusowskiego do tego polecacie? Nie chciałbym tam wsadzać z 126p ze względu na to iż po załadowaniu się trzech osób i 150kg szpeju może nie podołać.
2.Z jakiego materiału robić klatkę? Stal(najwyklejsza, konstrukcyjna?), aluminium?
3.Jaką średnicę rurek najlepiej wybrać na klatkę? I jaką grubość ścianki? Chodzi o to żeby nie było to za ciężkie.

Pozdrawiam
Biker :wink:
Kochałem zapach Kozubnika o poranku...
Awatar użytkownika
Biker

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Międzybrodzie Żywieckie
Gadu-Gadu: 8710012

Re: Budowa DPV. Prośba o pomoc

Postprzez Majster » Śro Cze 23, 2010 10:54 am

Biker napisał(a):Nie chciałbym tam wsadzać z 126p ze względu na to iż po załadowaniu się trzech osób i 150kg szpeju może nie podołać.
moim zdaniem sprawny silnik z malana w zupełności wystarczy, zaleta jest cena , cena i dostępność części, prosta konstrukcja, jeśli kucyków okaże się za mało to zawsze można pobawić się w tuning
Biker napisał(a):2.Z jakiego materiału robić klatkę? Stal(najwyklejsza, konstrukcyjna?), aluminium?

nie wiem jak oryginał ale najczęściej takie konstrukcje wykonuje się właśnie ze stali, proponuje wpisać w Google rurak lub szajowóz, powinieneś tez tam znaleźć odpowiedz na pytanie nr 3

ciekawi mnie jaki jest cel budowy takiego pojazdu?? jeśli zamierzasz tym jeździć to gdzie ?? nawet jak znajdziesz jakieś fajne miejsce to bez lawety będzie lipa z transportem na to miejsce chyba ze chcesz liczyć na szczęścicie ze cie policja nie przydybie i jeździć tym po drogach publicznych bez wymaganych dla pojazdów odpowiednich dokumentów
DE OPRESSO LIBER

Zabezpieczenia Antykorozyjne Pojazdów http://www.rustcheckcorolon.pl/wszystko-o-rust-stop
Awatar użytkownika
Majster
CSM
CSM

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Wapienica
Ekipa: B.O.S
Gadu-Gadu: 3162472

Postprzez Biker » Śro Cze 23, 2010 11:27 am

Majster napisał(a): moim zdaniem sprawny silnik z malana w zupełności wystarczy, zaleta jest cena , cena i dostępność części, prosta konstrukcja, jeśli kucyków okaże się za mało to zawsze można pobawić się w tuning

Tak też chyba zrobię, na początek wsadzę z malczaka a jak będzie więcej kasy to kupię od garbusa.

Majster napisał(a):nie wiem jak oryginał ale najczęściej takie konstrukcje wykonuje się właśnie ze stali, proponuje wpisać w Google rurak lub szajowóz, powinieneś tez tam znaleźć odpowiedz na pytanie nr 3

Na forum buggy polecili stal s355 więc tego się będę trzymał.

Majster napisał(a):ciekawi mnie jaki jest cel budowy takiego pojazdu?? jeśli zamierzasz tym jeździć to gdzie ?? nawet jak znajdziesz jakieś fajne miejsce to bez lawety będzie lipa z transportem na to miejsce chyba ze chcesz liczyć na szczęścicie ze cie policja nie przydybie i jeździć tym po drogach publicznych bez wymaganych dla pojazdów odpowiednich dokumentów

Pomijając szaleństwo po okolicznych polach i lasach przeznaczeniem tego będzie pokazywanie się na zlotach(takich jak np. OP), większych strzelankach.
Co do przemieszczania się na większe odległości to bez papierków nie mam zamiaru nawet na drogę wyjeżdzać ;) Muszę poczytać jak dokładnie wygląda zarejestrowanie takiego pojazdu jako specjalny.
Awatar użytkownika
Biker

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Postprzez Majster » Śro Cze 23, 2010 11:49 am

Biker napisał(a):Pomijając szaleństwo po okolicznych polach i lasach przeznaczeniem tego będzie pokazywanie się na zlotach(takich jak np. OP), większych strzelankach.
:yes:
Biker napisał(a):Muszę poczytać jak dokładnie wygląda zarejestrowanie takiego pojazdu jako specjalny.
podobno kiedyś to była droga przez mękę no i worek $$$ do tego potrzeba, ciekawe czy coś się zmieniło ??
wytrwałości i powodzenia w realizacji projektu życzę, mam nadzieje ze będziesz informowało w tym temacie o postępach :D
DE OPRESSO LIBER

Zabezpieczenia Antykorozyjne Pojazdów http://www.rustcheckcorolon.pl/wszystko-o-rust-stop
Awatar użytkownika
Majster
CSM
CSM

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Wapienica
Ekipa: B.O.S
Gadu-Gadu: 3162472

Postprzez Biker » Śro Cze 23, 2010 12:58 pm

wytrwałości i powodzenia w realizacji projektu życzę, mam nadzieje ze będziesz informowało w tym temacie o postępach

Dzięki, z pewnością sie przyda ;) Tak, z tą myślą również założyłem ten temat. Będę starał się na bieżąco wrzucać fotki z postępu prac.

Myślę na wklejeniem swojego numeru konta na wolne datki :))
Awatar użytkownika
Biker

Postprzez Walter » Śro Cze 23, 2010 1:26 pm

Jeśli dobrze pamiętam to wymaga się: przedniej szyby, wycieraczek, świateł stopu, drogowych, postojowych i kierunkowskazów. Tak w przypadku czołgu też. Ale może (ktoś w to wierzy?) coś się na lepsze zmieniło. Zapomniał bym o ateście i homologacji. Tak wiec powodzenia.
Panowie, to nie tak miało być...
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Walter

Miejscowość: Barak nadzorcy w V kręgu Piekła
Ekipa: Brygada

Wróć do Pojazdy wojskowe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość