Portal ASG Bielsko!

Beryl wiecznie żywy

Dyskusje na temat broni palnej.

Re: Beryl wiecznie żywy

Postprzez Bartosz » Sob Lis 20, 2010 12:43 pm

Majster napisał(a):jesteśmy w NATO a w NATO jest (z tego co wiem jak się mylę to niech fachmani mnie poprawią) standaryzacja amunicji więc raczej to ten sam 5.56

Zgadza się. 5,56x45.

Różnią się 7,62 - u nas występuje jako nabój pośredni (7,62x39) oraz jako karabinowy (7,62x54R), w NATO jako karabinowy (7,62x51).
Image
Engineers, eyes and ears!
I love the fucking Army. And the Army loves fucking me.
Awatar użytkownika
Bartosz
Bunker Builder
Bunker Builder

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Brzeg
Ekipa: B.O.S.
Gadu-Gadu: 4623396

Postprzez Tacho » Pon Lis 29, 2010 1:18 am

Goose napisał(a):Czy ja wiem czy nie wprowadzą, transparentne/półtransparentne magazynki i regulowane kolby też były "mało prawdopodobne do wprowadzenia bo "twardogłowi z MONu to stare zdurniałe komuchy" :)

EDIT : Jeszcze jedna idea mi do czerepu wpadła. Załóżmy że MSBS wprowadzą w etaty jednostek, jednak zanim ten system (o ile) obejmie cały kraj (tia...) to będzie rozbieżność magazynków, może temu eksperymentują z berylami + adaptery.

By "Fabryka Broni" spadkobierca "łucznika" osiągała rentowność nie może się ograniczać tylko do MON-u (oni i tak wszystko łykną, byle tylko było berylem czasem nawet modyfikację w stylu wersji comando przełkną ) ale niestety, żadne inne państwo nie zamówi całej partii wz.96 bo wiadomo jaki Beryl potrafi być krnąbrny (patrz post Bartosza) i poza rynkiem cywilnym w USA nikt wyrobami łucznika się nie interesuje.

Co do modyfikacji Berylka to nie zawsze nowsze znaczy lepsze z kolbami regulowanymi i magazynkami były i są problemy okazały się wyrobami kat. B. Zresztą zmodyfikowanych wersji MON zbyt dużo nie kupił.

Przejściówki utrudniłyby sprawę i podrożyły i tak ogromne koszty przezbrojenia z rodziny wz.96 na MSBS. Będzie tak jak zawsze: najpierw MSBS otrzymają jednostki pierwszego rzutu a potem stopniowo reszta... po wielu wielu latach.

Ciekawe jest to, że nie próbowano wprowadzić czegoś na wzór 7,62 Galila ARM -> Beryla zasilanego karabinową amunicją 7,62x51... po części wpisywałby się w to projekt kb Lantan ale tam kombinowano z innym choć równie mocnym nabojem.
470th Military Intelligence Brigade
Image
Awatar użytkownika
Tacho
Szeregowy Rezerwy

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: trudno powiedzieć
Ekipa: partyzant

Postprzez Bartosz » Sob Gru 04, 2010 12:43 am

IMHO, dajcie mi do AKMS'a szyny boczne i dolną oraz połączony 3w1 tłumik płomienia, osłabiacz podrzutu i osłabiacz odrzutu (w którymś AK jest takie cuś) i mogę iść podbijać świat.

Jakkolwiek tęsknię do możliwości postrzelania sobie z PK.
Image
Awatar użytkownika
Bartosz
Bunker Builder
Bunker Builder

Postprzez beu » Sob Gru 04, 2010 11:10 am

Bartosz napisał(a):(w którymś AK jest takie cuś)

W Cymie 0.48 :lol:
Awatar użytkownika
beu

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Ekipa: B.O.S
Gadu-Gadu: 4503196

Postprzez Bartosz » Nie Gru 05, 2010 3:19 pm

beu napisał(a):W Cymie 0.48

O, to to.
Gdybym się nie bał, że po paru seriach się rozpadnie albo zakleszczy, to bym przemycił ;)
Image
Awatar użytkownika
Bartosz
Bunker Builder
Bunker Builder

Postprzez beu » Nie Gru 05, 2010 4:03 pm

Bartosz napisał(a):
beu napisał(a):W Cymie 0.48

O, to to.
Gdybym się nie bał, że po paru seriach się rozpadnie albo zakleszczy, to bym przemycił ;)

http://www.dmazay.ru/index.php?productID=5056

150 pln + przesyłka (i nie będziesz się bał. No i jaki lans w jednostce...)

P.S Ofkoz akms a ak74 to inny kaliber i coś mi się zdaje, że nie warto...
Awatar użytkownika
beu

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Gadu-Gadu: 4503196

Postprzez Tacho » Wto Gru 07, 2010 9:32 pm

Osłabiacz podrzutu:
http://www.works11.pl/?product_id=21134&category_id=500
W AKM i AKMS masz to w standardzie.
Role osłabiacza podrzutu i osłabiacza odrzutu pełni zwykle wielofunkcyjne urządzenie wylotowe takie jak zastosowane np. w AK-103, wz. 96, wz. 88.

Poniżej przekład osłabiacza podrzutu i osłabiacza odrzutu (urządzenia wylotowego) wykonanego przez rusznikarza na kbk Radom-Hunter.
Image
470th Military Intelligence Brigade
Image
Awatar użytkownika
Tacho
Szeregowy Rezerwy

Miejscowość: trudno powiedzieć
Ekipa: partyzant

Postprzez Bartosz » Czw Gru 23, 2010 9:28 pm

beu napisał(a):akms a ak74 to inny kaliber

Do pierwszego strzału... ;))
Image
Awatar użytkownika
Bartosz
Bunker Builder
Bunker Builder

Postprzez Goose » Pią Sty 21, 2011 3:49 pm

AKMS FTW.

+1
Image
Image

Image
Awatar użytkownika
Goose

Miejscowość: Bielsko-Biała oś. Sarni Stok
Gadu-Gadu: 6816339

Postprzez zbytek » Śro Lip 06, 2011 9:27 pm

Bartosz napisał(a):Beryl się często zacina, ma części, które można wymienić/naprawić tylko u rusznikarza no i przede wszystkim ten nieszczęsny 'humanitarny' kaliber 5,56, który zadaje zbyt małe obrażenia.

a ja słyszałem że 5.56 lubi se zkoziołkować w ciele a 7.62 przelatuje na wylot jednym, prostym otworem, bo siłę ma dużo większą

tak czy siak, MSBS się mi podoba, nawet bullpup choć jakoś zwolennikiem tego typu budowy nie jestem, mam nadzieje że coś nasi sami zbudują dla naszych wojaków
Awatar użytkownika
zbytek

Lata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwaLata członkostwa

Miejscowość: Bielsko-Biała
Ekipa: RQS Airsoft
Gadu-Gadu: 2166567

Postprzez Truposz » Wto Sie 02, 2011 5:22 pm

Inaczej, 7.62 nie przekazuje swojej sporej energii kinetycznej celowi o konsystencji człowieka tak dobrze, jakby mógł i przelatuje przez niego marnując ją (jeśli chodzi o pierwszego trafionego), natomiast 5.56 świetnie przekazuje swoją energię fragmentując i koziołkując w celu, problem taki, że ma tej energii relatywnie niewiele w porównaniu do 7.62.
Z drugiej strony to porównanie psa do kota - pocisku karabinowego do pośredniego. Inne założenia i cele tak pocisków, jak doktryny wojennej armii ich używających.
Mnie nawet nie boli to, ile kosztował szpej który już mam -> mnie boli to, ile będzie kosztował ten, którego jeszcze nie mam :)
Awatar użytkownika
Truposz

Miejscowość: Wrocław / Bielsko-Biała
Ekipa: 1st Marine Division
Gadu-Gadu: 5099790

Postprzez Majster » Pon Sty 09, 2012 11:45 am

Nadzieja dla tych co "kibicują" MSBS http://biznes.onet.pl/nowa-fabryka-dla- ... rasa-detal
DE OPRESSO LIBER

Zabezpieczenia Antykorozyjne Pojazdów http://www.rustcheckcorolon.pl/wszystko-o-rust-stop
Awatar użytkownika
Majster
CSM
CSM

Miejscowość: Wapienica
Gadu-Gadu: 3162472

Poprzednia

Wróć do Broń palna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość